Biuro: ul. Indiry Gandhi 23, 02-776 Warszawa

509-545-000 biuro@exigo.pl

"Zarządzanie systemami to sztuka łączenia ludzi, technologii i procesów w celu osiągnięcia wspólnych celów."

- Peter Drucker

Administracja Systemami Informatycznymi

Systemy informatyczne składają się z różnych, połączonych ze sobą elementów. Serwery, komputery, aplikacje, bazy danych, urządzenia sieciowe i drukarki.

Jeżeli któryś z tych elementów zawiedzie może doprowadzić do utraty danych, wstrzymania pracy firmy a nawet do finansowych strat.

Administracja IT EXIGO - Jak to działa?

Kompetencje – nasi Administratorzy to specjaliści o kompetencjach eksperckich

Monitorowanie – nasze narzędzia stale monitorują parametry nadzorowanych systemów i w razie nieprawidłowości podejmują próbę automatycznej naprawy. Jeżeli ta się nie powiedzie lub jest niemożliwa, to zgłaszają zdarzenie zespołowi specjalistów, który ma za zadanie znaleźć przyczynę problemu i mu zaradzić.

Najważniejsze parametry które monitorujemy:
• Aktualność systemów operacyjnych, firmware’u i oprogramowania
• Zajętość dysków
• Awarie dysków
• Działanie programu antywirusowego i jego aktualność
• Działanie kluczowych programów na serwerach
• Poprawność wykonania kopii zapasowych
• Obciążenie
• Anomalie w logach systemowych

To oczywiście nie są wszystkie, ale jest ich zbyt wiele, żeby je tu wymieniać.

Zarządzanie kontami i uprawnieniami
zakładamy użytkowników na serwerach, aplikacjach, urządzeniach i przypisujemy im uprawnienia tak, żeby każdy miał dostęp tylko do tego do czego ma mieć.
Określamy potrzeby każdego Klienta z osobna i na tej podstawie opracowujemy procedury dodawania nowych osób czy procedury postępowania w przypadku odejścia pracownika. Dzięki temu nowi ludzie mają wszystko co jest potrzebne im do pracy już pierwszego dnia, a byli pracownicy tracą dostęp do systemu.

Instalowanie i Konfiguracja – nowe urządzenie czy aplikację trzeba zainstalować i skonfigurować, tak żeby pomagały wszystkim w ich codziennej pracy. A jeżeli pojawiają się nowe wymagania dostosowujemy konfigurację do nowej sytuacji. Jednocześnie zwracamy uwagę, żeby ustawienia zapewniały bezpieczeństwo infrastruktury i były zgodne z dobrą praktyką.

Aktualizowanie – podczas wytwarzania oprogramowania zdarza się, że programiści nie przewidzą pewnych sytuacji, albo o czymś zapomną. To powoduje, że oprogramowanie może zawierać błędy. O ile błąd, który powoduje, że zawiesza nam się Outlook może być irytujący, to inne błędy które powodują niestabilną pracę serwerów czy wręcz umożliwiają osobom nieuprawnionym przejęcie kontroli nad naszymi urządzeniami może mieć katastrofalne skutki. Dlatego regularnie aktualizujemy oprogramowanie na wszystkich elementach systemu: serwerach, komputerach, urządzeniach i drukarkach.

Zdarza się, że producenci wypuszczają aktualizacje, które jedną rzecz poprawiają, ale drugą psują. Dlatego testujemy łatki przed instalowaniem i śledzimy specjalistyczne serwisy, żeby uniknąć kłopotów.

Zabezpieczanie danych – utrata danych może poważnie utrudnić działalność przedsiębiorstwa albo narazić na odpowiedzialność przed organami nadzoru, jeżeli w danej branży wymagane jest przechowywanie danych przez jakiś czas. Rekomendujemy narzędzia do tworzenia kopii zapasowych dostosowane do potrzeb Klienta w zależności od tego, ile jest danych i jak długo chcemy je przechowywać. Zgodnie z dobrą praktyką zalecamy posiadanie trzech kopii danych w tym jednej poza siedzibą na wypadek zalania, pożaru czy innej katastrofy. Oraz jednej kopii niedostępnej przez sieć na wypadek wirusów szyfrujących dane. Monitorujemy wykonywanie i regularnie testujemy kopie zapasowe.
Tworzymy też kopie zapasowe konfiguracji urządzeń, żeby w razie pomyłki czy awarii szybko móc przywrócić pożądane uprawnienia.

Współpraca z dostawcami zewnętrznymi – jeżeli sytuacja tego wymaga współpracujemy ze specjalistami od danego oprogramowania np. księgowego, logistycznego czy ERP. Umożliwiamy im bezpieczny dla Klienta dostęp do infrastruktury i asystujemy przy pracach związanych z danym oprogramowaniem.

Wszystko zaczyna się od rozmowy.

Nazywam się Krzysztof Zygner. W Exigo odpowiadam za pierwszy kontakt z Klientem i zapraszam Cię do rozmowy.
Ja to ja – jestem autentyczny, nie jestem automatem ani robotem.

Zadzwoń lub napisz do mnie.
+48 509 545 000  Świadczą o nas nasze dokonania, mówią o nas nasi Klienci:

  Na specjalne uznanie zasługuje fakt, że wdrożyli u nas rozwiązania chmurowe i systemy do pracy zdalnej na długo przed pandemią Covid-19. Wraz z usługami dostarczają nowoczesne narzędzia do zarządzania i monitorowania całej infrastruktury informatycznej ...

  SCM Poland

  Z przyjemnością udzielam referencji firmie Exigo, która świadczy dla nas usługi informatyczne w zakresie helpdesku i bieżącej pomocy użytkownikom a także wykonuje prace administracyjne zlecone przez nasz wewnętrzny dział IT.

  Creditstar Poland Sp. z o.o.

  Korzystamy z usług firmy Exigo w zakresie Outsourcingu IT od ponad sześciu lat i z przyjemnością rekomenduję tego parrnera biznesowego. Jesteśmy częścią dużej międzynarodowej grupy kapitałowej i wymagamy wsparcia w zakresie bieżącego Helpdesku...

  Assa Abloy Entrance System Poland Sp. z o.o.

  Od samego początku naszej współpracy Exigo dało się poznać jako rzetelny i kompetentny partner biznesowy. Na dodatkowe uznanie zasługuje fakt, że jako międzynarodowy koncern farmaceutyczny wymagamy dostosowania jakości obsługi...

  Icon S.A.

  Zawsze byliśmy zadowoleni z zaangażowania i poziomu wiedzy, oraz czasów reakcji. Wsparcie  w zakresie bieżącej obsługi użytkowników i administracji serwerami to główna część usług z których korzystamy....

  ELTRI Sp. z o.o.

  Usługi świadczone przez Exigo są terminowe i wysokiej jakości, a firma przez cały okres trwania umowy dała się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner biznesowy...

  Teatr Rampa

  przyjemnością rekomenduję firmę Exigo – naszego kontrahenta w zakresie obsługi IT. Jako oddział międzynarodowego koncernu zabawkowego Hasbro mamy bardzo rozbudowaną i centralnie zarządzaną infrastrukturę IT.

  Hasbro Poland

  When we started our global business as Tranquini® back in 2017 we looked for an IT company that could provide IT services for over 150 people in several business units across all the Globe.

  Innoviom